Dzisiaj jest 20 Grudzień: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!

Panel logowania:

Porady

Czy konieczny jest demontaż samej folii na zimę?
Data zamieszczenia: 2014-07-15
Tak. O ile jednak nie ma potrzeby usunięcia konstrukcji w całości, o tyle konieczne jest usunięcie folii (poszycia).
Z czego zrobiona jest konstrukcja tunelowa?
Data zamieszczenia: 2014-01-06
Cała konstrukcja na tunel foliowy wykonana jest z rurek pcv o przekroju Ø 32 mm oraz kształtek z tworzywa. Wszystkie elementy produkowane są przez naszą firmę w Rzeszowie.
Jak montowany jest tunel do podłoża?
Data zamieszczenia: 2014-01-06
Do każdego tunelu foliowego dołączane są szpilki montażowe, przydatne podczas montażu konstrukcji. Trzeba pamiętać o okopaniu ziemią od strony zewnętrznej nadmiaru folii która zostaje po dokładnym obciągnięciu folii na konstrukcji. W celu zabezpieczenia tunelu przed trudnymi warunkami atmosferycznymi należy dodatkowo we własnym zakresie wzmocnić tunel wbijając wewnątrz tunelu metalowe lub drewniane tyczki i przymocować je do pałąków. Przy dłuższych tunelach zaleca się dodatkowe wzmocnienie całej konstrukcji, poprzez połączenie poszczególnych pałąków w ich górnej części dodatkową rurą lub grubym drutem (tzw. listwa kalenicowa). Można dodatkowo wzmocnić konstrukcję tunelu stosując sznurek polipropylenowy, który będzie oplatać krzyżowo wierzch tunelu i przymocowany będzie przy gruncie do metalowych haków. Nie należy pozostawiać otwartego tunelu przy silnym wietrze, gdyż może to spowodować uszkodzenie poszczególnych części tunelu.
W jaki sposób zamontowana jest folia na stelażu?
Data zamieszczenia: 2014-01-06
Folię na konstrukcji montuje się za pomocą specjalnych zapinek do folii. Tak więc do montażu nie potrzeba żadnych dodatkowych materiałów np. taśmy do klejenia lub sznurka. Użycie zgrzewarki też jest zbyteczne. Tunel foliowy został zaprojektowany tak aby w jak najprostszy sposób każdy mógł go złożyć bez problemu.
Czy na zimę trzeba demontować cały tunel?
Data zamieszczenia: 2014-01-06
Nie ma potrzeby demontowania konstrukcji tunelowej na okres zimowy. Jednak zalecamy demontaż samego poszycia (folii), po to aby nie zalegała na nim warstwa śniegu, lodu. Sama konstrukcja nie jest podatna na zmienne wahania temperatur w zakresie od -40 do +60 stopni Celsjusza.
« Poprzednia | 1 2 3 | poprzednia